Co o wędzidełku języka warto wiedzieć? ( 2022 – nr 84 )
Wędzidełko języka jest strukturą anatomiczną łączącą dno jamy ustnej z dolną powierzchnią języka. Jest ono utworzone przez powięź dna jamy…
Wędzidełko języka jest strukturą anatomiczną łączącą dno jamy ustnej z dolną powierzchnią języka. Jest ono utworzone przez powięź dna jamy…
Celem niniejszej pracy było przedstawienie nowego fenotypu przewlekłego zapalenia zatok przynosowych (PZZP). Po raz pierwszy został opisany przez White i…
Niniejszy tekst został opracowany na podstawie Europejskich Wytycznych na Temat Zapalenia Zatok Przynosowych i Polipów Nosa 2020 (EPOS 2020), autorstwa…
Obturacyjne zaburzenia oddychania podczas snu u dzieci są relatywnie częstym problemem klinicznym. Nierozpoznane stanowią zagrożenie, gdyż mają wpływ na rozwój…
Celem niniejszego przeglądu piśmiennictwa jest zebranie i przeanalizowanie współczesnej literatury z zakresu problemów rynologicznych związanych z rozwijaniem się i przebiegiem…
Zespół pustego nosa jest jatrogenną chorobą spowodowaną zbyt radykalną resekcją struktur anatomicznych jam nosa. Klinicznie objawia się między innymi paradoksalną…
Prof. dr hab. med. Paweł Stręk urodził się w 1959 roku w Krakowie. Po zdaniu matury rozpoczął studia na Wydziale…
Zapalenie błony śluzowej nosogardła jest jednym z najbardziej problematycznych objawów oraz zespołów zgłaszanych przez pacjenta w gabinecie otorynolaryngologicznym. Przyczyna zapalenia…
W wyniku zmian w strukturze wiekowej społeczeństwa w Europie coraz bardziej znaczące stają się leczenie i diagnostyka chorób pacjentów geriatrycznych,…
Syndromem suchego nosa nazywa się zespół objawów towarzyszących przewlekłemu zapaleniu błony śluzowej nosa, w którego przebiegu występuje upośledzenie wytwarzania śluzu.…